Sevgiforum - Kişisel Gelişm - Psikoloji

PVC Kapı Fiyatları​

PVC Kapı Fiyatları​ PVC kapılar petrol ve tuzdan elde edilen malzemeden yapılmaktadır. PVC kapıların temel özelliği dayanıklı olmaları ve düşük fiyat sunmalarıdır. Kapı stili olan PVC kapıların fiyatlarını etkileyen bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlerin detaylarını aşağıda paylaşacağız. Kapı stilleri, kapının üretilme ve yerleştirilme şekline göre değişir. Bazı kapı şekilleri boyut ve kalite olarak diğerlerinden farklıdır. Bu faktör PVC kapı fiyatları değerlendirilirken dikkate alınır. Elbette tek cam ve çift cam da fiyatları etkileyebilir. Örneğin, tek cam, çift cama göre daha maliyetlidir. Standart renkler kapı fiyatlarını fazla etkilemez. Kapının rengini sorumlu firmaya bildirmezseniz size beyaz bir kapı gelecektir. Ancak ahşap kaplama gibi özel kapılar PVC kapı ve pencere fiyatları % 30-50 daha fazla etkilemektedir.

Dayanıklı PVC Kapı Fiyatları​

Ekonomik PVC Kapı Fiyatları​

Kapılar fabrikada üretilirken sınıflara ayrılır. Pvc Kapı Fiyatlarını etkileyen en önemli faktör profilin et kalınlığıdır.

  • 1.ci sınıf kapı profilleri et kalınlığı 3.mm.
  • 2.ci sınıf kapı profilleri et kalınlığı 2.40 mm.
  • 3.cü Sınıf yani ekonomik kapı profilleri 2.mm et kalınlığına sahiptir.

Daha sonra fiyatı en çok etkileyen faktör pvc kaplamadır. Eğer kaplama yapılmış ürünü tercih ederseniz fiyat %40 civarı artar. Kapı renklerinde olduğu gibi standart beyaz kapı kolları da PVC kapı fiyatlarını etkilemez. Ancak kapı üzerindeki aksesuar sayısı ve kaplaması kapı fiyatlarını etkiler. Kapınızın camı renkli cam veya farklı desenlerle dekore edilebilir. Alternatif olarak kapı renkleri yerine dokulu cam da kullanılabilir. Özellikle, bazı kapılar için net bir görüş genellikle istenmez. Bu gibi durumlarda dokulu veya buzlu cam sizin için idealdir. Elbette kapı camları daha pahalıya mal oluyor ve kapının fiyatını etkiliyor.

Ekonomik PVC Kapı Fiyatları​

Dayanıklı PVC Kapı Fiyatları​

PVC kapılar diğer kapı türlerine göre daha fazla uzun ömürlüdür. PVC kapı seçiminin ana nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz. Piyasadaki diğer kapı çeşitlerine göre daha ucuzdur. Nedeni ise PVC malzemenin üretiminin kolay olmasıdır. Düşük PVC kapı fiyatları, bu kapıların kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Ve bu şekilde, işlevsel ve düşük maliyetli bir kapı elde edersiniz. Ahşaptan farklı olarak, PVC kapılar mükemmel ısı yalıtım performansı gösterir. Kapı içerisinde bulunan katmanlı sistem ve contalar içeri hava girmesini engeller. Bu özellik sayesinde ortamda ki ısı oranını korur. PVC kapılar daha dayanıklıdır. Yapıldığı malzemenin dokusu çok serttir ve hasara karşı dayanıklıdır. Ortalama 25-30 yıl hizmet ömürleri vardır.