Yüksek Motivasyon Sırları


Yüksek Motivasyon Sırları

Yüksek Motivasyon Sırları Bir işi tamamlayıp bir başkası için harekete geçmek, ancak yüksek motivasyonla mümkündür. Yüksek motivasyona sahip olmak ise sandığınızdan çok daha az insanın başarabildiği bir beceridir. Yüksek Motivasyon Sırları Aslında bu beceriye sahip olan insanlar farkında olsalar da olmasalar da bazı sırları uyguluyorlar ve bu sırlar sayesinde hayatlarında ne olursa olsun motivasyonlarını asla kaybetmiyorlar. Şimdi Hazırsanız Yüksek Motivasyon Sırları isimli konumuza başlayalım

Elbette hayatta her an % 100 bir motivasyona sahip olmamız imkânsız. Ancak siz de bu sırları öğrenerek ve uygulayarak motivasyon gücünüzü arttırabilir, hedeflerinize ulaşarak başarılı olabilirsiniz.

1. Kendinize iyi bir sebep bulun.


Sizi her an harekete geçirecek iyi bir sebebiniz olmalı. Bu sebep sizin her koşulda çalışmanızı sağlayacak bir hedef olmalı. Örneğin çocuğunuzu üniversitede okutmak, eski eşinizi geri kazanmak veya sevdiğiniz o kişinin sevgisini kazanmak, bir ev sahibi olmak, kilo vermek vb. ulaşmayı çok istediğiniz bir hedef belirlerseniz, her zaman çalışmak için bir sebebiniz olur ve motivasyonunuzu hiç kaybetmezsiniz.

2. İşi eğlenceli hale getirin.


Bazı işleri tamamlamak için yapacağımız çalışma can sıkıcı olabilir. Ancak bunu eğlenceli hale getirebilirseniz motivasyonunuzu da kaybetmezsiniz. Örneğin kilo vermek istiyorsunuz ve her sabah 1 saat egzersiz yapmayı planladınız. Ancak bir türlü harekete geçip planınızı uygulamıyorsunuz ve her sabah egzersiz saati geldiğinde bir bahane bulup vazgeçiyorsunuz.

Öncelikle egzersizi yapmak için motivasyonunuzu yükseltmelisiniz. Bir dahaki sefere kendinize şunu sorun: Bu egzersizden nasıl keyif alabilirim? Eğer egzersizi eğlenceli bir hale getirebilirseniz (örneğin komik ve eğlenceli bir müzik eşliğinde komik hareketler katarak egzersizi yapmak gibi) egzersiz planınızı bu kez aksatmayacağınızdan emin olabilirsiniz. [ Özgüven ve Motivasyon ]

3. Algınızı değiştirin ve asla pes etmeyin!


Bir işe veya göreve dair olumsuz bakış açımız, çoğu zaman o işi yarım bırakıp pes etmemize neden olur. Ancak her işin mutlaka her zaman olumlu bir tarafı vardır. O olumlu tarafı bulup ortaya çıkarın. Algınızı, bakış açınızı değiştirin ve kendinize pes etmeyeceğinizi söyleyin. Bu tavrınız motivasyonunuzu yükselterek o işin üstesinden gelmenize yardım edecek.

4. İşi parçalara ayırın.


Bir işi daha kolay başarmanın en iyi yollarından biri o işi parçalara ayırmaktır. Çünkü başlanmamış bir işi çoğunlukla gözümüzde büyütürüz ve o iş bize olduğundan çok daha zor gelir. Bu yüzden motivasyonumuz düşer ve o işe girişmeyi erteleriz. Ancak işi parçalara ayırdığımızda zihnimizde işi küçültüp kolaylaştırmış oluruz. Bu da motivasyonumuzu yükseltir. Örneğin işiniz 100 sayfalık bir kitabı okumaksa, kitabı 25 sayfalık parçalara ayırın. Kitabı sandığınızdan çok daha kısa sürede tamamlayacağınızı göreceksiniz.

5. Kendinizi ödüllendirin.


Motivasyonunuzu yükseltmek için sık sık kendinizi ödüllendirin. Uzun çalışma saatleri arasında mola verip bir film izleyebilir, sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. Kendinize vereceğiniz bu ödüller, motivasyonunuzu yüksek tutacak, işlerinizi daha kolay ve keyifli tamamlamanıza yardımcı olacaktır. [ Kendi Motivasyonumuzu Sağlamak / Motivasyon yolları ]
 
Üst