Travmalar'dan Kurtulmanın İpuçları


Travmalar'dan Kurtulmanın İpuçları


İnsanların hayatında atlatamadıkları zamanlar olabiliyor. Kötü bir yaşantının unutulması silinmesi bazen oldukça zor olabiliyor. Böyle durumlara tıp dilinde ise travmalar olarak adlandırılıyor. Büyük bir acının yaşanması, karşılaşılması ve tahammül edilmesi zor bir duruma şahit olunması zorlu süreçtir. Bunun gibi birçok şey insanlarda travmalar oluşturabiliyor. Peki, bu durumlardan kurtulmak mümkün değil mi? Hayatımızın sonuna kadar bu sıkıntı ile mi yaşamak zorundayız? Daha önce derin bir Travma yaşamış ve sonrasında bunu atlatabilmeyi başarmış olanlar neler tavsiye ediyor? Sizlere bu konularda kısa ve öz bilgiler vermek istedik ayrıntılar yazımızda.

Travma Sebebi Olan Konu İle İlgili Konuşma​


Dertlerin paylaşıldıkça azaldığı bize atalarımızdan miras bir sözdür. Bu sözün altında konumuz ile ilgili oldukça önemli bir sır bulunmaktadır. Daha önceden yaşadığımız ve aklınızdan çıkaramadığınız sorunlar kimseyle paylaşamadığınızdan dolayı bilinçaltınızda her geçen gün büyümektedir. Bu durumdan kurtulmanın en güzel yollarından birisi kendinize yakın gördüğünüz birisi ile bu durumu paylaşmaktır. Önceden edinilen tecrübeler ve bu gibi sorunlardan kurtulanların ifadelerine bakacak olursak ! Son derece önemli bir çözüm olarak sorunun paylaşılması gösterilebilir.

Normal Yaşantıdan Uzak Kalmamak​


Yaşanan Travmalar ile birlikte insanlar toplumdan uzaklaşma isteği içerisine girebilirler. Böyle bir durum sorunun oldukça büyümesine huzursuzluğa neden olur. İnsanlar ile iç içe olmak, onlar ile iletişim kurmak bu sorunun üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. Güncel hayat içerisinde yaşanan meşgaleler insana fiziki rahatsızlıklarını bile unutturmaktadır. Birçok doktor hastalarına sosyal hayattan uzak kalmamalarını tavsiye etmektedir. Bir arkadaşınız ile bir fincan kahve içmek bile sizi sorunlarınızdan oldukça uzaklara götürecektir.

Travmalar da Profesyonel Yardım Ülkemizde doktorların nelerin üstesinden geldiğini biliyoruz. Yaşamakta olduğumuz Travmalar noktasında da doktorlarımıza güvenerek hareket etmek oldukça mantıklı olacaktır. Sizlere vereceği tavsiyeler ve ilaç yardımı sizin yaşamış olduğunuz ve unutamadığınız sıkıntılarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Böylece kısa bir süre içerisinde bu büyük sıkıntıdan kurtulmak mümkün olacaktır.


Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/travmalardan-kurtulmanin-ipuclari.235/
 
15 Haz 2020
9
4

Travmalardan kurtulmak ne yazık ki çok kolay değildir. Hele çocukluk döneminde yaşanan üzücü olaylar, insanın ruhunda derin yaralar açabilmekte, hayatı boyunca o acıyla yaşamasına sebep olabilmektedir. Travmatik durumların etkisinden kurtulmak için bir uzman yardımı almak gerekir. Sizi gerçekten dinleyecek ve çözüm odaklı yaklaşacak olan bir psikolog, bu süreci daha iyi atlatmanıza destek olacaktır. Ayrıca tabii ki iibadetleri hiç aksatmamak, bol bol dua etmek, sabır, şükür ve dua zırhını kuşanmak gerekir. Böylece sıkıntılara karşı mukavemet edebilmemiz kolaylaşır ve manevi olarak daha dayanıklı bir hâle geliriz. Sabır ve namaz ile Allah'tan yardım istemek gereklidir. Şifayı verecek olan Allahü teâlâ'dır. İlaçlar ve doktorlar yalnızca birer sebeptir, vesiledir. Şifayı yaratan Allahü Teâlâ'dır. Nitekim bazen insan ilaç içse bile etki etmeyebilir. Her ilaç kesin etki edecek diye bir şey yoktur. İlaçların tesir etmesini sağlayan Rabbimizdir. O yüzden daima ona yalvarmak, sıkıntılardan feraha çıkmak için dua etmek gerekir.
 
Üst