Pvc Kenar Bandı Nedir?

ikra

Yönetici
23 Ocak 2015
606
662

pvc-kenar-bandi-nedir.jpg

PVC KENAR BANDI NEDİR, ÇEŞİTLERİ NELERDİR?​

Pvc Kenar Bandı Nedir? Kenar bandı dediğimiz zaman mobilyacıların biz bunu biliyoruz dediğini duyar gibiyiz. Çünkü mobilyalarda en önemli aksamlarından birisi kenar bantlarıdır. Bu bantlar şerit şeklindedir ve yapılan bir mobilyanın köşelerine uygulanır. Bu şekilde de mobilyanın ömrü daha da uzatılmış ve estetik bir görünüm kazandırılmış olacaktır.

Kenar bandının görsel anlamda tek avantajı güzel ve estetik görülmesi değildir. kullanışlı olmasını ve daha uzun ömürlü kalmasını sağlayacaktır. Kısacası bu bant mobilyacılık sektörü içerisinde olmazsa olmazlardandır. Kenar bandı yalnızca mobilyacılık sektöründe kullanılmaz aynı zamanda PVC kenarlarında da kullanılır. Bu sayede mobilyalarda farklı modellerle birlikte kullanımını da kolaylaştırılır. Doğru kenar bandı tercih edilmesi mekanın estetik görünüşünü doğrudan etkileyecektir.

Peki, kenar bantlarının diğer kullanım alanları nelerdir?

Pvc Kenar Bandı Kullanım Alanları


Pvc Kenar Bandı Kullanım Alanları​

Mobilya ve PVC sektöründe kullanılır diyoruz ama burada dikkatleri çeken bir husus var. Bu tür eşyaların ömrünün ve kalitesinin artırılmasına fayda sağladığını da bilmek gerekiyor. Tasarımda kullanıldığı zaman ortama şık bir görünüm kazandırarak estetik bir havanın oluşturulmasını sağlayacaktır.

PVC Kenar Bandı​

PVC kenar bandı çok tercih edilen bir modeldir. Her PVC’de rahatlıkla kullanılabilir. Malzemenin esasının plastik olması PVC ile bütünleşmesini de kolaylaştıracaktır. Farklı desenleri ve renklerinin de olması kapı ve pencere gibi ürün görselliğini önemli ölçüde etkileyecektir. Bu malzeme kendiliğinden yapışkanlıdır ve birçok yüzey içinde uygundur. Kenar bantları melamin yüzeyler içinde tercih edilebilmektedir. Sağlam bir yapıda olmasından kaynaklı olarak yapıştırıldığı yerde altına su geçmesini engeller. Kenar bantlarını iki şekilde ele alabiliriz. Bunlar tutkallı kenar bandı ve 3D kenar bandı şeklinde belirtilebilir. Bunları da kendi aralarında incelersek şu şekilde belirtebiliriz. pvc kenar bandı üreticileri pvc kenar bantları; günümüz şartlarında en iyi teknoloji ile üretilmektedir, piyasadaki plaka üreticilerinin renkleri ile tam uyum sağlamaktadır.

Pvc kenar bandı fiyatları​

Şık tasarımlara sahip Pvc kenar bandı fiyatları imalat noktasında gerekli olan ürünler ile birlikte uygun fiyat aralığı sunmaktadır. Piyasada bir çok Pvc kenar bandı satışını yapan firma var. İstediğiniz ürünün özelliğini ve fiyatını karşılaştırma yaparak uygun bütçe ile satın alabilirsiniz.

Tutkallı Kenar Bandı​

Pvc kenar bandı tutkalı Tutkallı kenar bantları herhangi bir şekilde makineye ihtiyaç duyulmadan üretilebilirler. Kendi tutkalları üzerlerinde olduğundan dolayı da ısı verilerek yapıştırılabilirler. Özellikle mobilyalarda çok daha fazla kullanılır.

3D Kenar Bandı:​

Bu tür bantlar üç boyutlu bir görümüm sağlar bu nedenle de oldukça avantajlıdır. Uygulama ise UV baskı ve Lak uygulaması ile yapılır. Son derece güçlü olduğundan dolayı da temizliğe karşı dayanıklıdırlar.

Pvc 3D Kenar Bandı
 
Üst