PVC kapı pencere ömrü ne kadar ( kaç yıl )

Model

Editör
21 May 2018
80
2

PVC kapı pencere ömrü ne kadar ( kaç yıl )PVC kapı pencere ömrü ne kadar ( kaç yıl )

PVC kapı pencere ömrü ne kadar ( kaç yıl )​

PVC kapı pencere ömrü ne kadardır kaç sene kullanılabilir?​

Dayanıklılık çürüme deforme olma süresi ne kadar?​

 

Model

Editör
21 May 2018
80
2

Pvc pencere ve kapıların ömrü on (10) senedir.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan tesbit budur.


Yeni nesil PVC pencereler, 50 yılın üzerinde bir hizmet ömrü sunmaktadır.

PVC pencere fiyatları olarak avantajlar sunar. Ahşap pencereler PVC pencerelerden yaklaşık, %20-30 daha pahalıdır . bununla birlikte, alüminyum pencerelere de oranla %30 daha az maliyet gösterir. 50 yıldan fazla süren tüm kullanım ömrü boyunca PVC pencereler, yüksek enerji tasarrufu potansiyeline ve minimum bakıma ihtiyaç duyar. Tüm bunlar göz önüne alındığında bu düşük maliyet de büyük kolaylık sağlar.

PVC ürünlerinin ömrü ne kadardır?

Kullanılan kimyasallar özenle bertaraf edildikten sonra, güçlü bir yalıtım ürünü olarak üretilen PVC için, uzun bir kullanım ömrü oluşturuyor. Bazı markalar 50 sene garanti verirken, bazı markalar süreyi optimum olarak daha kısa ya da daha uzun tutabiliyor. Teorik olarak oldukça uzun süreli kullanım alt yapısı bulunan PVC ürünlerinin ömrü resmi olarak 10 yıl ile sabitlenmiştir. Peki pvc pencere ve kapıların ömrü yapılan çalışmalarca belirlenmiştir. Bundan dolayı Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından tespit edilen ve önerilen kullanım ömrü 10 senedir. Tabi markaların garantili ürünlerindeki süreler çok daha değişken olabilir.
 

Model

Editör
21 May 2018
80
2

PVC KAPI PENCERE ÖMRÜ NE KADAR?​


PVC kapı ve pencerelerin ömrünün uzun ve de sağlıklı bir şekilde hizmet edebilmesi için mutlaka olması gerektiği kurallara uygun olarak kullanılması gerekiyor. Her ürünün olduğu gibi plastik ve plastik malzemelerinin de kullanımında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar var bunlar kapı ve pencerenin montajından başlayarak kullanım süreci içerisinin tamamını kapsamaktadır. Kapı ve pencerelerde kullanım ömrünü etkileyecek olan en önemli konuların başında montajı geliyor. Yani bu malzemelerin takılmış olduğu doğrama kalitesiz ve kötü ise montajcı yapan kişinin becerisine göre malzeme çok uzun yıllar boyunca kullanılabilecek duruma gelecektir. Ancak burada doğrama her ne kadar iyi olursa olsun kapı ve pencereyi takan usta bu işi bilmiyorsa bu durumda ömrü de olması gerekenden çok daha kısa olabilecektir.

PVC kapı ve pencerelerin ömrünü belirleyen faktörlerden birisi de montaj esnasında kullanılmış olan malzemelerdir. Usta montaj sırasında vidalar arasındaki aralıkların hesaplamasını ve oturtulduğu mermere tutunmasını çok iyi hesaplamak durumdadır. Bunun yanı sıra ürünün dış bölümüne çekilecek olan izolasyon malzemelerinin de silikonize olup olmaması kapı ve pencerenin ömrünü etkiler. Kapı ve pencerelerin duvar ile malzeme arasının mutlaka iyi bir şekilde doldurulması ve boşlukların da bırakılmaması gerekiyor. Ustalıkla ilgili son olarak ise çıtaların montesi sırasında köşe birleşim noktalarının çok dikkatli bir şekilde birbirine birleştirilmesi gerekiyor. Evet buraya kadar kaliteli bir malzeme olsun ya da olmasın ustalığın kapı ve pencere ömrüne ne kadar etkisi olduğunun anlaşılması amacıyla belirttik. İsterseniz buradan sonra PVC kapı ve pencerenin genel olarak ömrünün ne kadar olduğunu ele alarak devam edelim.


Her yapının bir ömrü vardır. Yapılar hiç bakılmadıklarında bile 40–50 yıl bozulmadan ayakta kalabileceklerdir. Ancak PVC pencere ve kapıların ömrü bu süreden de fazla olabilirler. Ancak burada kapı ve pencerenin sürekli olarak kullanımda olduğunu düşünürseniz burada standart yapmanız gereken bir takım bakım gerektiren bölümler vardır. Örneğin kapı ve pencere kolları sürekli olarak baskıya ve güce maruz kaldıklarından dolayı bir müddet sonrasında bu bölgelerdeki vidalarda gevşemeler meydana gelebilir. Bu vidalar sıkılmaması halinde fonksiyonlarında yetersizlikler olabilir. Bunun için bu şekilde bir durumla karşılaşıldığında vidanın sıkılması sorunu ortadan kaldıracaktır.
 

Model

Editör
21 May 2018
80
2

Uzun ömürlü kullanımlar​


Yapılan her çalışmada, ürünün uzun ömürlü kullanımlara ulaşması ve bu kullanımların bizleri de etkileyerek büyümesi ön plana çıkmakta ve önemli bir seçenek yaratmaktadır. Pvc kullanımı ile ilgili olarak da karşılaşacağınız her fırsatın ve geleneksel yeniliğin içinde, daima size özel bir ayrıcalık ve ayrıntı sunulduğunu dile getirebiliriz. Montaj yapıldıktan sonra rahatlıkla kullanılabilecek olan bütün ürünler, gerçek bir ürün malzemesine sahip olduğu için size daha rahat ve hızlı bir yaklaşım sunacaktır. Kaçırılmayacak çözümlerin ve fırsatların içerisinde, yeniliklere cevap verebilecek her türlü hizmet ve ürün için, pvc malzemelerini rahatlıkla takip edebilir ve kolaylıkla ön plana çıkarabilirsiniz.
 
Üst