Mutluluğun Yeni Formülü


Mutluluğun Yeni Formülü


Mutluluğun Yeni Formülü
Mutluluğun formülü her dönemde aranan bir kavramdır. Gerçekten de kesinlikle mutlu olmayı sağlayan bir yöntem bulunur mu? Herkesi ortak olarak mutlu edecek bir konu veya bir değer bulunur mu? Bu sorulara sizlere biraz daha faydalı olabilmek adına geniş bir araştırma sonucunda cevap aramaya çalıştık.Mutluluğun Yeni Formülü Başarı mı?
Başarılı olan insanların toplum içerisinde çok daha fazla mutlu oldukları görülüyor. Peki bu başarı kavramı nasıl değişkenlik gösteriyor? Alanında başarılı bir doktor dünya sıralamasında çok gerilerde olduğunu görmesi ile mi mutsuz olur? Yada bir insanın hayatını kurtarmak ile mi mutlu olur? Başarılı olmak mutluluğu etkileyen faktörler arasında önemli bir yere sahip olsa da kesinlikle insanları mutlu ettiği söylenemez.

Dünyanın en başarılı kişileri arasında bulunan birçok kişi kendi hayatlarına son vermekte ve bu tezi tamamıyla doğru olmadığının göstermektedir. Başarılı olmak insanların kendilerine çizdiği hedef ile ortaya çıkmaktadır. Kimi insan Türkiye de 1 numara olduğu konu ile ilgili kendisini başarısız görürken diğer bir insan aynı konu ile ilgili bir gelişmeyi bile oldukça önemser ve bununla mutlu olmayı başarır.Dış dünyayı Algılama Mutluluk Kaynağı mı?
Dışarı da tam olarak nelerin olup bittiğini anlamak insanlarda daha fazla mutlu olmayı tetikleyen faktörler arasında bulunur. Doğayı tam olarak anlamak, yaşananların kıymetini bilmek insanları daha fazla mutlu edebilmektedir. Bu durumun tam tersinin olduğu durumlar da bulunmaktadır. Çevresinde olan her şeyin farkında olan insanlar zulüm ve baskının net olarak seviyesini de görmektedir. Bu sebeple bu durum olanları mutsuz eden bir hal alabilir.Maneviyatın Mutluluğa Etkisi
Tüm seçeneklerin değerlendirilmesi ile birlikte manevi hayatı düzenli olunan kişilerin psikolojik hallerinin daha iyi olduğu ve bu anlamda çok daha fazla mutluluk sergiledikleri görülür. Tüm değerlendirmeler göz önüne alındığında insanların manevi hayatları gerçek olarak mutluluk sebebi olarak görünmektedir.

Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/mutlulugun-yeni-formulu.239/
 
11 Haz 2020
71
89

Paylaşım için teşekkürler, yani mutluluğun formülü gülümsemek ve elindekinin değerini bilmektir diye özetlenebilir. Mutlu olmak sanıldığı kadar zor değildir ve bunun için insanın sahip olduklarını düşünmesi yeterlidir.
 
21 Haz 2020
20
14

Sabır ve şükür mutluluğun anahtarıdır. Bu anahtarı elinde bulunduranların açamayacağı bir mutluluk kapısı yoktur. Bu anahtardan mahrum olanlar mutluluk kapısının dışında kalırlar. Ne kadar yumruklasalar da içeri giremezler. Çok para onları tatmin etmez, mideleri leziz yemeklerle doysa bile ruhları açtır. Şükretmesini ve sabretmesini bilenler, ne kadar kötü durumda olsalar bile mutlu olmayı başarırlar. Onların mutlulukla arasına hiçbir zaman mesafe girmez, mutluluk onları terk etmez. Bu hasletlerden uzak olanlar mutlu görünse bile bu mutluluk dünyevidir, geçicidir.
 
Üst