Mutlaka Okumamız Gereken 7 Kişisel Gelişim Kitabı


Mutlaka Okumamız Gereken 7 Kişisel Gelişim KitabıMutlaka Okumamız Gereken 7 Kişisel Gelişim Kitabı

Mutlaka okunması gereken kişisel gelişim kitapları, verimli ve güçlü bir birey olmak isteyenler için tavsiye edilebilecek kitaplardır. Kişisel gelişim kitabı önerilerimiz kapsamında sunmuş olduğumuz bu kitaplar, milyonların hayatına dokunmuş ve bir kült haline gelmiştir.

Kişisel gelişim hayatın pozitifliklerine odaklanmak, verimli yaşamak ve sağlıklı bir iletişim kurmak için gereklidir. Kendinize duyduğunuz güveni tazeleyen ve gerek iş gerekse sosyal yaşantınızda başarılı olmanıza yardımcı olan kişisel gelişim kitaplarını sizler için derledik.

Her Şey Seninle Başlar - Mümin Sekman

Her Şey Seninle Başlar,
okuduğunuza değdiğini hissedeceğiniz ve etkilerini yaşantınızda göreceğiniz kitaplardan birisidir. Mümin Sekman tarafından yazılan kitap, başarısızlığın nedenlerinden bahsetmekte ve çözümlerini kendi içinizde bulabilmenize yardımcı olmaktadır. Akıcı diliyle bir oturuşta bitireceğiniz Her Şey Seninle Başlar, hayatı çözümlemenize yardımcı olmaktadır. Hayatın sorunlarıyla baş etmenize yardımcı olan ve başarmayı öğreten bu kitap, mutlaka okumanız gereken kitaplar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Savaşçı - Doğan Cüceloğlu

Savaşçı, kendinizle barışma yolunda girdiğiniz savaşta, mutlak okumanız gereken kitaplardan birisidir. Doğan Cüceloğlu tarafından yazılan kitabın 11 bölümü bulunmaktadır. Kendini arayış ile başlayan kitap, arayış ve farkına varma ile devam etmektedir. Hayat savaşına hazırlayacak bir rehber niteliğinde olan bu kitap, kendiniz olarak kalabilmenize yardımcı olacaktır.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır - Ahmet Şerif İzgören

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır,
en bilinen kişisel gelişim kitaplarından birisidir. Kitabın bu kadar popüler olmasının nedeni ise milyonları etkilemesidir. Kitabın en sevilen yanlarından birisi 7'den 70'e geniş bir okuyucu kitlesine hitap etmesidir. Ahmet Şerif İzgören tarafından yazılan Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kitabı, başarılı bir geleceğe sahip olabilmek için önemli dersler içermektedir.

Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı - Stephen R. Covey

Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı, Stephen R. Covey tarafından yazılmıştır. Kişisel gelişim kitabı kategorisinde mutlaka okumanız gereken kitaplar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Hepimizin gıpta ile baktığı insanların başarı sırlarına değinen kitap, başarmanın inceliklerinden bahsetmektedir.

Kendi Kutup Yıldızı'nı Bul - Nüvide Gültunca Tulgar

Kendi Kutup Yıldızı'nı Bul,
zorluklara karşı direnme gücünüzü arttıracak pusula niteliğindeki kitaplardan birisidir. Nüvide Gültunca Tulgar tarafından yazılan kitap, kendi gücünüzü keşfetmenize yardımcı olmakta ve bu güç ile tüm zorlukları yenebilecek farkındalığa sahip olmanızı sağlamaktadır. Farklı düşünürlerden alıntılar içeren kitap, baş ucu kitabı niteliğindedir.

Beden Dili - Joe Navarro

Beden Dili, eski FBI ajanı Joe Navarro tarafından yazılan bir kişisel gelişim kitabıdır. Yazar meslek hayatı boyunca edindiği tecrübeleri başarılı bir şekilde aktarmıştır. İnsanların beden dili de esasında bir iletişim yöntemidir. Beden dili hakkında bilgi sahibi olmak, karşınızdaki insanın duygularını ve düşüncelerinizi anlamak için oldukça önemlidir.

Pek çoğumuz karşımızdaki insanların beden diline bakarak üzgün ya da mutlu olduğunu anlayabiliriz. Beden Dili kitabı ise çok daha fazlasını vadetmektedir. Kitap beden dilini öğrenmenize ve hayatınıza uygulamanıza yardımcı olmaktadır.

Ferrari'sini Satan Bilge - Robin Sharma

Ferrari'sini Satan Bilge,
pek çok kişi için kişisel gelişim kitabı denildiğinde ilk akla gelen kitaptır. Robin Sharma tarafından yazılan kitap, 3 milyondan fazla kişi tarafından okunmuş ve tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Kişisel gelişim kitabı kategorisinin en önemli kitapları arasında gösterilen Ferrari'sini Satan Bilge, hem özel hayatınızda hem de iş hayatınızda etkilerini görebileceğiniz bir kitaptır. Julian'ın yaşam serüvenine şahit olacağınız kişisel gelişim kitabı, unutamayacağınız kitaplardan birisi olmaya adaydır.

Kişisel Gelişiminize Katkı Sunacak 7 Kitap Önerisi konumuzu okumak istermisiniz ?

Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/mutlaka-okumamiz-gereken-7-kisisel-gelisim-kitabi.295/
 
26 Tem 2019
92
45

Kişisel gelişim kitaplarını okumak ufkunuzu açar. Okuma alışkanlığı hayatımızın bir parçası olsun.
 
Üst