Mantıklı İnsanların 4 ÖzelliğiMantıklı İnsanların 4 Özelliği


Mantıklı İnsanların 4 Özelliği


Gerçeklikle baş etmek zor. Hayat tarihin başından itibaren zor ve insanları doğru düşünmeye ve doğru davranmayı öğretiyor. İnsan ne yaparsa yapsın bireysel hayatında ulaşılmaz hayalleri için bir yolda yürümeye başladığında mantıklı düşünmeyi öğreniyor.

Sosyal medyada bile dolanırken o kadar zor ki mantıklı düşünmek. İnsan konfor alanındayken televizyonundan etkilenerek izlediği filmler, duygularına hitap eden şarkıları açtığında beyin gerçekleşmesi zor hayaller kuruyor. Ulaşılamayan hayallerin sonucunda da insanda özgüven eksikliğine ve depresif bir havaya bürünmesine sebep oluyor. Dışarda gördüğümüz insanların hep bir yüzü asık. Bunun sebebi ise hayatla ilgili gerçeği bağlayan bir düşünce kuramamakta yatıyor.

İnsanlar genelde aşırı hayalleri hakkında fazla beklenti içerisine girdiklerinde ve hayallerine ulaşmak için nereden başlayacağını bilmediği için ilk adımı attığında tereddüt etmeye başlıyor. Arkasında da destek göremediği zaman mantıklı düşünmek için ilk adımı atıyor.

Modern hayatta mantıklı insan olmak zordur ve mantıklı insanlarla geçinilmesinde zordur. Çünkü mantıklı insan hayatı öğretmeni olarak gördüğünden dolayı bulunduğu çevreye göre ne yapmasını bilir.

1)Planlı Yaşamları Vardır​


Mantıklı insanlar hayatlarını belli bir düzene göre yaşarlar. Böylece günlük hayatın getirdiği yoğun baskıyı hafifçe hissederler ve yaşadığı küçük ya da büyük krizlere atlatacaklarını bildiklerinden dolayı gülüp geçerler

2)Odaklanma Oranları Yüksektir​


Mantıklı insanlar bir işe başladıkları zaman odaklanma algılarını dağıtacak nesneleri uzaklaştırır ve büyük bir ses duysa bile odaklandığı işten gözünü ayırmaz. Eğer ufak bir problemi olduysa da problemi çözer ve işinin başına geri döner

3)Daima Pozitiftir​


Mantıklı insanlar hayatı yaşamayı sevdiklerinden ve gelecekte onları nelerin beklediğine dair tahminleri vardır ve tahminleri genelde gerçekleşir. Kısaca önlerinde bekleyen belirsizlikle barışıktırlar. Negatif düşüncelere kolay kapılmazlar ve kafaya takmazlar. Önlerinde bekleyen fırsatları yakalamaya çalışırlar

4)Aşırı Derecede Meraklıdırlar​


Mantıklı insanlar bir çocuğun merakı sahiptir. Hemen hemen her şey hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Bunun yüzünde de çevresi tarafından genelde entelektüel olarak anılır ve bilirkişi olarak görülür.

Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/mantikli-insanlarin-4-ozelligi.404/
 
Üst