İstediklerimizi Nasıl Elde Ederiz ?

İstediklerimizi Nasıl Elde Ederiz ?

İstediklerimizi Nasıl Elde Ederiz ? Olumlu düşünce , ile istediklerimizi gerçekleştirmenin sınırı yoktur . Doğru düşünme ve istek her şeyi elde etmemize yardımcı olur .

Hepimiz hayatımızda sürekli bir biçimde , bir şeyler düşleriz , isteriz veya hayal ederiz . Ancak çoğumuz bunlara sahip olma konusunda ne yazık ki başarısızdır . Peki neden ? Neden bir çoğumuz istediklerimizi rahat ve kolayca elde edebiliyor ve bazılarımız bunu elde edemiyor .

İstediklerimizi Nasıl Elde Ederiz ? Öncelikle istediğimiz şey hakkında doğru düşünceye sahip olmak , devamında ise istediğimiz şeye gerçekten odaklanmak . Birçok kişisel gelişim kitabı , psikoloji deneme ve makalelerinde de geçtiği gibi önce düşüncelerimiz ile değişmeye başlamalıyız . Örneğin bir çanta istiyoruz, bu çantayı bunu almak benim için zor , maddi gelirimin çok üzerinde ve buna gücüm yetmez diye düşünür. Bu şekilde kendimizi inandırırsak , ne yazık ki hayatımız boyunca o çantaya sahip olamayız.

Bunun nedeni ise beyinin söylediğimiz veya düşündüğümüz hiçbir şeyi , olumlu yada olumsuz olarak ayırt etmemesi ile alakalıdır . Beyin bir süzgece sahip olmadığı için olumlu , olumsuz düşünceler arasında bir ayrıştırma yapamaz . Tam da bu nokta da devreye biz gireriz .

İstediklerimizi Elde Etmek​

İstediğimiz bir şeyin gerçekleşmesi için , öncelikle doğru sözcükler ile tamamen olumlu düşünüp olumlu kelimeler ile dilemeliyiz . Üniversiteyi kazanmak istiyorum ama diye düşünmek yerine üniversiteyi kazanacağım. Çünkü hayatım boyunca mutlu olabileceğim mesleği onun sayesinde elde edeceğim diye düşünmeliyiz .

Olumlu düşünüp , olumsuz düşüncelere yer vermediğimiz zaman elde edemeyeceğimiz , hiçbir şey olmayacak . Doğru düşünce , doğru davranışa , doğru davranış hayatınızı şekillendirmenize yardımcı olur .