İnsanları Mutlu Eden Cümleler Nelerdir?

ikra

Yönetici
23 Ocak 2015
606
662

insanlari-mutlu-eden-cumleler.jpg

İnsanları Mutlu Eden Cümleler Nelerdir?

Bu makalemizde İnsanları Mutlu Eden Cümleler Nelerdir konusuna değineceğiz.

1. Seni özledim: Bugün eski bir arkadaşınızı arayıp nasıl olduğunu ve onu özlediğinizi söyleyin. Karşılıklı olarak gülümsetecek anılarınızı paylaşın. Unutmayın ki dostluklar böyle güçlenir.

2. Seni düşünüyorum: Örneğin bir arkadaşınız size bir derdini anlattıysa kısa bir zamandan sonra arayıp '' Seni düşünüyorum umarım daha iyisindir. '' demek ilişkilerinize çok büyük bir fark katar.

3. Olaylara bakış açın çok güzel: Sadece bu cümle yetmez. '' Seninle olduğum zamanlar hep yeni ve farklı şeyler öğreniyorum. ''

4. Son konuştuğumuzda şöyle demiştin, gelişme var mı? : Bu cümleyi söylediğinizde karşınızdaki insan, onu umursayıp dinlediğinizi düşünür. Kendini değerli hisseder.

5. Sen ne düşünüyorsun? : Sen bu konuda ne düşünüyorsun? Verebileceğin tavsiyeleri merak ediyorum. Bu gibi cümleler karşınızdaki insana değer verdiğinizi gösterir.

6. Senin şu özelliğine hayranım: Bu dünyada herkesin güzel özellikleri illaki vardır. ''Çok düşüncelisin buna bayılıyorum, çalışkanlığına hayran kaldım. '' gibi cümleler büyülüdür. Küçük ayrıntılara dikkat etmek karşımızdaki insanı mutlu eder.

7. Enerjine bayılıyorum: İnsanlara onlarla zaman geçirdiğiniz de daha iyi olduğunuzu söyleyin. Bu daha sık görüşmenizi ve daha iyi ilişkiler kurmanızı sağlar.

8. Senin tavsiyen çok işime yaradı: İnsanlar tavsiyelerinin dinlenmesinden keyif alırlar. Fayda sağladıklarını bilmekten, başkalarının hayatına olumlu dokunmaktan hoşlanırlar.

9. Seni iyi gördüm: Uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınıza bu cümleyi söylemek ona iyi gelecektir.

10.İyi bir insan olduğun için teşekkürler: İnsanlara iyi biri olduklarını söylemek, onları daha da iyi bir insan olma yoluna sokar. Ve aslında çoğu insan özünde iyidir. Bunu bilirsek dünya daha yaşanılır bir yer olabilir.

insanlari-mutlu-eden-cumleler-1.jpg

19 Eyl 2019
31
21

İnanç sahibi bir insana Allah senden razı olsun demeniz insanı fevkalade mutlu etmeye yetecektir.