Gelişim Vakti!


Gelişim Vakti!

Gelişim Vakti!Hayatımızdan akıp giden zamanın farkına varıp kendimize gelmemiz gerekiyor. Yaşadığımız zorlukların üstesinden gelip gelişime odaklanmalıyız...İşte şimdi gelişim vakti!


Değişim ve gelişim için zincirleri kırmanın tam vakti!​


Saniyeler akıp gidiyor, çevremize bakınca olaylar hızla gelişiyor.. Biz ise şu an ne yapıyoruz? Bu hayatta kendine bir şeyler katmak istiyorsan ve kendini geliştirmek istiyorsan artık ayağa kalkıp harekete geçmen lazım..


Peki nereden başlamalıyım ve ne yapmalıyım?​Evet birçoğumuzun sorunu da tam olarak bu, başlamak istediğimiz birçok şeye nereden ve nasıl başlayacağımızı bilemeyiz.. Bir eğitmen ya da bir desteğe ihtiyaç duyarız.. Gelin hep birlikte detaylı bakalım bu konuya. Öncelikle bir şeyi öğrenmek için öncelikle araştırmamız gerekiyor ve ardından bunu kavrayabilmemiz için de pratiğe dökmemiz yani uygulamamız lazım ardından bunun devamlılığı için sürekli olarak alıştırma yapmak gerekiyor.. Tüm bunları yaparsak ancak o şekilde bir şeyi öğrenebiliriz ve ardından kendimizi geliştirebiliriz. Mesela sizlere birkaç tavsiyede bulunayım; ilk önce öğrenmek istediğiniz konuyu araştırın ve öğreneceğiniz şeyi birkaç farklı kanaldan inceleyin yani mesela Udemy’deki eğitimlerden, Youtube’deki videolardan faydalanabilirsiniz birkaç farklı yerden farklı kişilerden öğrenmeye çalışın sonrasında farkı anlayıp kendi stilinizi yaratın! Ardından sizin alanınıza uygun topluluklara katılın mesela teknolojiyle ilgileniyorsanız zaten birçok topluluk mevcut veya farklı sektör ve alanlardaysanız o konuyla ilgili o alanla ilgili topluluklara gruplara dahil olun çünkü sizin başlayacağınız yola daha önce başlamış kişilerden destek alırsanız sizin gelişiminize yardımcı olurlar ve daha kısa sürede daha fazla yol kat edebilirsiniz..Şimdi sıra kendimizi geliştirmenin sırası… Öğrendik, uyguladık ve bundan sonrası gelişime odaklanmamız gereken kısım.. Nasıl yapacağız şöyle anlatayım sizlere; Öğrendiklerimizi birilerine veya bir yerlere anlatarak-paylaşarak bunu kavrayacağız ve ardından kendimiz yeni fikirler üreterek öğrendiğimiz şeyi farklı şekillere uyarlayarak yeni şeyler öğreneceğiz. Karşılaştığımız sorunları çözecek kaynaklara başvurarak sorunların üstesinden gelmeye çalışacağız..Hayatınız boyunca gelişim ve değişime yer verin mutlaka. Çünkü gelişime kapalı olursanız veya değişmekten korkarsanız hayat siz bir yaprak gibi rüzgarında savurur. Kendinizden emin olun her zaman ve asla korkmayın! Her şey sizin elinizde. Başarıya odaklan ve adım atmaktan korkma. Gelişim, bir insana yeni özellikler kazandırmasıdır. Değişim ise bir insanda var olan özelliklerin farklılaşmasıdır. Bunların dengesini korumak çok önemlidir. Gelişeyim derken veya değişeyim derken kendi benliğinizden uzaklaşmayın.Çocukluğumuza dönecek olursak biz dünyaya geldikten sonra birçok şeyi hatta hiçbir şeyi bilmiyorduk. Bunları zamanla kazandık ve deneyimledik. Yürümeden önce emekliyorduk, koşmadan önce de yürüyorduk. Hayat da böyle her şeyin belli bir düzeni ve sırası var. Hayatınızı işkenceye dönüştürmeyin, her geçen gün yeni şeyler deneyimleyin ve her geçen gün yeni şeyler öğrenin. Hayat kısa ve sen bugünü çöpe atmak yerine bir şeyler araştırıp öğrenebilirsin yani kendini geliştirmek için bir adım atabilirsin.


Ve gel gelelim gelişim anında yapacağınız değişimlere…​


Hayatınızda artık bir şeyleri değiştirmemiz gerekiyor artık yeniliğe adım atıp kendimizi geliştirmemiz lazım. Öncelikle hayatımızı düzene koymamız gerekir yani önceliğimiz yeme içme düzeni ve uyku düzenimiz olmalı. Ortalama 7 ila 9 saat aralığında bir uyku idealdir. Bunun haricinde uyku problemleri yaşamamak adına erkenden uyuyup erkenden uyanmayı tercih etmenizi tavsiye ederim. Bunun haricinde sabah uyandığınızda spor yapacak imkanınız yoksa da birkaç egzersiz yaparak kendinizi zinde tutabilir uykulu halinizden çok çabuk kurtulabilirsiniz. Ve tüm bunları düzene oturttuktan sonra artık ilk adımları atmış bulunmakta ve gelişim için hazır durumdayızdır.

Hayat bir tren gibidir hızlıca gelir ve geçer. Zamanın kıymetini bil ve kendine haksızlık etmeden hemen harekete geç!​Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/gelisim-vakti.544/
 
Üst