Dinimiz İslam + SevgiForum.com

ikra

Yönetici
23 Ocak 2015
606
662

Dinimiz İslam

İslamiyet
hakkında tüm merak ettiklerinizi ayet ve hadisler ışığında öğrenmek isteyenler için sitemizde bu konuları irdeliyoruz. Tamamen soyut bir kavram olan din hakkında akıllarda çok fazla soru işareti vardır. İşte bu soru işaretlerinin yanıtlarını sizler için buluyoruz. Aynı zamanda sizlere İslamiyeti anlatmaya ve tanıtmaya da özen gösteriyoruz. Bunu yaparken dayanıksız hiçbir görüş sunmuyoruz. Böylece gerçekliğinden şüphe etmeyeceğiniz, aklınızı kurcalamayacak ve mantığınıza yatan görüşlere sitemizde yer veriyoruz.

Allah’ın varlığı, peygamberin gerçekliği, kuran ayetleri ve mealleri, ibadetler ve nasıl yapılacakları gibi temel hususlar dinimizde genel olarak bilinen konulardır. Ancak bazı noktalar vardır ki nasıl anlaşıldığı muallaktır. Farklı yorumlara açık olduğu için de farklı görüşler oluşur. Böyle konulardaki görüşlerin paylaşılması ve bu görüşlerin ispatı gibi konularda da sizleri aydınlatıyoruz.

İslamın Anlaşılması
İnsanın dini değerleri zirvede sorguladığımız günümüz şartlarında dini anlamak çok daha önemlidir. Bilim ve teknoloji hayatımızın temelinde yer alırken, din gibi soyut ve manevi bir kavramı akıllara oturtmak zorlu olabilecektir. İşte bu yüzden dini hem bilimsel hem de manevi yönleri ile anlatmaya çalışıyoruz. Bilimsel yönüyle islamiyetin güzellikleri çok daha iyi anlaşılacaktır. İmkanların kısıtlı olduğu yüzyıllar öncesinde İslamiyetin emrettikleri yeni yeni bilimde yerini bulmaktadır. İşte bu gibi konuları delillendiriyoruz. Aynı zamanda İslam nurunun tüm kalplere yerleşmesi ve hiç sönmemesi için manevi olarak kalplerinize dokunmaya çalışıyoruz. Hz peygamber ve sahabe efendilerimizin iman aşkından örneklerle kalplerden yeniden bir ışık yakmak için uğraşıyoruz.

İslam gibi eşsiz ve kusursuz bir dinin hor görülmesi, gerici olarak damgalanması gibi yanlış yaftalardan kurtulması için çaba sarf ediyoruz. Müslümanların yobaz değil aksine ilime bilime ne kadar önem verdiğini açıklıyoruz. İslamiyet zaten tüm bu konularda ikan edici delillere sahiptir. Bizler yalnızca bir vesile olarak insanların anlayacağı şekillerde konuyu derliyoruz. Böylece Müslüman ya da gayrimüslim demeden herkesin islamiyeti anlamasını sağlamaya çalışıyoruz. İslamın nurunun tamamlanması için bir ışık da biz yakmak için çaba sarf ediyoruz. 14 yüzyıldır hiç sönmeyen bu nur, ebediyen de sürecektir.

Günümüz de bilim bilgi ve dini bu kadar güzel sentezleyip sizlere sunan tek ve en kaliteli web siteyi sunduğumuz için gurur duymaktayız.
 
21 Haz 2020
21
14

Öncelikle bu forumda emeği geçen herkese kendi adıma teşekkür ederim. Önemli bir noktaya temas ettiğinizi düşünüyorum. Ne yazık ki inanmayan bazı kişiler, "Müslümanlar bilime karşıdır" diyerek çağ dışı, bağnaz, örümcek kafalı gibi ithamlarda bulunmakta ve İslam hakkındaki bu yanlış algılarını, diğer insanlara da empoze etmeye çalışmaktadır. Oysa aklî ilimler (mantık, edebiyat, matematik vs.) dini ilimlerden ayrı değildir. Müslümanlar bilime karşı çıkmaz, bilakis bilim ve teknoloji alanında çalışıp ilerlemeyi destekler, hem devletimizin hem de başka ülkelerdeki diğer Müslümanların savunma sanayiinde, ticarette ve diğer sektörlerde başarılı olmasını arzu eder. Müslümanlar, iki gününü eşit yaşamamak, her geçen gün biraz daha yol katedebilmek için uğraşır. Boş vakit geçirmenin yani malayani ile iştigal etmenin dinimizde yeri olmadığını bilir. Ancak bilim diye insanlara dayatılan gerçek dışı şeylere de karşı çıkar. Örneğin evrim teorisini kabul etmez. İnsanların maymundan geldiğine inanmaz. İlk insanların Hazret-i Âdem ve Hazret-i Havva olduğunu, insanların Hazret-i Âdemin neslinden geldiğini bilir. Müslümanlar tıbba da karşı çıkmaz ve hastalanan kişinin tedavi olması gerektiğine itiraz etmez. Ancak şifayı verenin Allahü teâlâ olduğunu bilir, ilaçlar sadece bir sebeptir, vesiledir diye düşünür. Tedavi için üzerine düşeni yapar.
 
Üst