Değişim Dönüşüm Zamanı


Değişim Dönüşüm Zamanı


Gitmekle kalmak arasında inci bir çizgidir hayat. Bu günlerde oldukça fazla vakit geçiriyoruz kendimizle. Aslında hep isteyip hiç bulamadığımız o zamana sahibiz şimdi. Dışarıya kapanıp içeriye girme zamanı. Bedenlerimizi mecburen kapattık evlere. Peki ya ruhumuz ? Ya da hiç susmayan zihnimiz ne olacak ? Her birimiz bize biçilen rollerle yaşıyoruz hayatlarımızı. Geçmişten gelen korkular ve geleceğe duyulan kaygılarla. Arada incecik bir an var. Şu an !!! Tam da bu yazıyı okurken bulunduğun zaman çizgisi. " Gerçek olan."

Geçmiş ve gelecek bir illüzyon aslında. İçinde artık bizim olmadığımız ama varmışız gibi yaptığımız anlar. Biz burdayız, bu anda. Şimdi kendine sorma zamanı. " Ben kimim?" Başkalarının gözünden değil kendi ruhunun verdiği cevaptır doğru olan. Zihnine biraz susmasını söyleyip, sabırla tekrar tekrar sormalısın. Ta ki kendinden çıkıp, kendini gözlemleyen olana dek.

İnsan özgür olmak için yaratılmıştır. Sınırsız özgürlük ile aramızda olan tek şey düşüncelerimiz. Yalnızca kendiniz hakkında dürüst olma halinizle özgür olabilirsiniz. Gerçek özgürlük bugüne kadar olduğunuz kişiyi bırakıp, yeniden yola çıkmakla başlar. Şimdi tam zamanı iç yolculuğun. Bir yaşam biriktirdiklerimizi bırakıp, kendimizle tanışmak için olağanüstü bir fırsat. Yazının başında da bahsettiğim gibi gitmekle kalmak arasındaki o çizgiyi aşabilecek kadar cesur olabilmek.

Kaynak: http://www.sevgiforum.com/konular/degisim-donusum-zamani.220/
 
13 Haz 2020
5
6

Hayat, geçmiş ve gelecek arasında yaşananlardır. Geçmişe takılıp kalmamak, gelecek için de çok fazla endişelenerek hayatı kendine zehir etmemek gerekir. İnsan içinde bulunduğu günü değerlendirmeli, kesin karar vererek değişime bir yerlerden başlamalıdır. Erteleme hastalığından vazgeçmeli, ne yapacaksa şimdi yapmalıdır. İnsanın değişmesi ve iyi bir insana dönüşmesi ancak böyle mümkün olabilir. Fakat ne yazık ki bazı insanlar zaman geçtikçe tam tersine negatif yönde değişmekte, kötü bir insana dönüşmektedir. Örneğin makamı-mevkisi yükselen, maddi imkanları artan insanların bir kısmı nereden geldiğini, çektiği zorlukları unutup bambaşka bir insan oluvermekte, herkese tepeden bakmaktadır. Oysa değişim; sayfayı karalamak değil tertemiz bir sayfa açmak demektir.
 
21 Haz 2020
18
5

"Değişmeyen tek şey değişimdir." sözünü hepimiz duymuşuzdur. Hakikaten, hiçbir şey olduğu yerde kalmaz ve her şey sürekli değişir. Örneğin, her saniye zaman biraz daha ilerler ve biraz daha yaşlanırız, biz farketmesek de her gün vücudumuzda birçok değişiklik olur. Mevsimler değişir, eşyalar zamanla bozulur, eskir. Çiçekler solar veya tohumlar çiçek açar. Moda değişir, gündem sürekli değişir. Fakat tüm bu değişimlerin içinde bazı şeylerin aynı kalması gerekir. Örneğin insan, hak yolda gidiyorsa, yolunu hiç değiştirmemelidir. İyi bir karakter sahibiyse bunu değiştirmemeli; kalbini daima korumalıdır. Fakat tam tersiyse, âcilen değişmeli, iyi bir insan olmalıdır.
 
Üst