Daha İyi Bir Hayat Yaşamanın 100 Yolu


Daha İyi Bir Hayat Yaşamanın 100 Yolu


Daha İyi Bir Hayat Yaşamanın 100 Yolu

Daha iyi bir hayat nasıl yaşanır, her zaman hepimizin düşündüğü ve istediği şeydir. Hayatını sevmedin mi? Değiştir! Hayatınızı daha iyi hale getirin! Nasıl yapılacağına dair hiçbir fikrin yok mu? İşte bu konuda yazacağımız 100 ipucunun listesi. Bunlar seni harekete geçirebilir.

1. Hatalarınızı Kabul Edin
Sen insansın. Biz insanlar hatalar yapıyoruz. Yanlış yaptığınızı kabul edin ve bir dahaki sefere daha iyisini yapmaya çalışın. Sonsuza kadar kendini cezalandırmana gerek yok. Aslında, hatalarınızı kabul etmek onları yok etmenin tek yoludur.

2. Arkadaşlarınızın Hatalarını Kabul Edin
Belki birinden incinmişsindir. Sadece kabul et ve onunla ilgilen. İnsanlar hata yapıyor ve bunu kendiniz için kabul ediyorsanız, bunu arkadaşlarınız için de kabul edin. Sonunda onlardan ihtiyacınız olan tek şey onların sevgisi. [ Niçin Arkadaş Seçme İhtiyacı Duyarız? ]


3. Yeni Bir Alışkanlık Yaratın
Günlik hayatta pek çok şey yapıyoruz. Çekmek istediğiniz yeni şeyleri hayatınıza entegre etmeye çalışın. Alışkanlıklar güçlüdür. Onların enerjisini kendi iyiliğiniz için kullanın. 15 günde bir alışkanlık oluşturarak başlayın .

4. Öz Disiplin Oluşturun
Başkalarının size disiplin empoze etmesini beklemeyin. Kendi disiplininizi oluşturun. Kulağa biraz sert gelse de, öz disiplin hayatınızdaki birçok şey için bir kolaylaştırıcıdır. Alması zor ama sahip olması harika.

5. Yeni Arkadaşlar Edin
Ulaşın. Korkmayın. Yeni bağlantılar kurun. Başınıza gelebilecek en kötü şey reddedilmektir. Peki, durum buysa, devam edin. Gerçek, uzun süreli bir arkadaşlığa sahip olmanın ödülü, tüm potansiyel reddedilmeye değer.

6. Yeni Bir İş Bulun
Konfor bölgenizi sallamak genellikle hayatınızda çok fazla değer yaratacaktır. İşinizden memnun değilseniz, yeni bir iş edinin. Sınırlı bir süre için paraya sahip olmamanın tuzağı geçicidir, üstesinden gelebilirsiniz.

7. Yeni Bir Diyete Başlayın
Sen, büyük oranda ne yiyorsan osun. Yeni bir diyet denemek, sağlığınızın ve enerjinizin dramatik bir şekilde artması için genellikle gerekli olan tek değişiklik olacaktır. Sizin için uygun olan her ne olursa olsun mutlaka çiğ yiyecek veya hatta vejeteryan olmak zorunda değilsiniz.

8. Günlük Tutun
Duygularınızı, fikirlerinizi, hedeflerinizi, faaliyetlerinizi yazın. Günlük tutmak, hayatımı en iyi şekilde değiştirmek için yaptığım en yararlı şeylerden biri. Çok sessiz ama etkili bir şekilde çalışıyor. Tek ihtiyacınız olan kalem ve kağıt.

9. Sabah Bir Cümle Oluşturun ve Saklayın
Sabah kendinize ne söylerseniz söyleyin, büyük olasılıkla gün içinde gerçekleşecektir. Neden bundan yararlanmıyorsunuz? Basit bir sabah cümlesi oluşturun ve sabah ilk iş olarak kendinize söyleyin. Bu kadar basit mi? Evet bu kadar basit :)

10. Evinizden Uzaklara Seyahat Edin
Uzun mesafelere seyahat etmek inanılmaz derecede ödüllendirici. Çok heyecan verici ve bilinmeyengüzelliklerle dolu olabilir. Daha yeni yeni evimden çok uzağa seyahat etmeye başladım, ama bu olmadan şimdiye kadar nasıl başarabildim merak ediyorum. Fotoğrafçılık için bir kamera almayı unutmayın, böylece güzel fotoğraflar çekebilir ve bu anları hayatınızın ilerleyen zamanlarında yeniden hayal edebilirsiniz.

11. Risk Almayı Öğrenin
Hayatın çok sıkıcı ve solmuş olabilir ! En son ne zaman gerçekten zor bir şey denedin ? En son ne zaman riskli bir şey yapma ihtimaline meydan okudunuz? Bence ölçülü davranarak risk alacağın durumlar olmalıdır.

12. Kendi İşinizi Kurun
Kendi patronun ol. Kendinizin belirdiği saatlerinizde çalışın. Biliyorum, işinizden nefret eden ama yine de mecburen orada çalışmak orada kalmak zorunda olanlar size çok sığ geliyor. Bunun için ilk adımlarını atmalısın. Kesinlikle bir çok değişecek.

13. Çalışma Alanınızı Değiştirin
Masanı temizle. Mobilyaları yeniden düzenle. Bu alana biraz renk kat. Çalıştığın yeri gerçekten keyifli hale getir. O kadar keyifli ki, orada çalışmak artık iş olarak algılanmayacak. Yapmayı sevdiğin bir şey olacak.


14. Yeni Bir Dil Öğrenin
Zihninize meydan okuyun. Deneyimlerime göre, yeni bir dil öğrenmek harika bir zihin açıcıdır.

15. Kendinizi Kbul Etmek İçin Nedenler Bulun
Kendini kabullenmemiş olmanın, fiziksel ve psikolojik sağlık üzerinde birçok olumsuz etkisi vardır. Bu yüzden, bu etkileri anlamak önemlidir.


16.İçinizde Işık Olsun
Elinizde yoksa bir şey veremezsiniz. İçinizden ışık yoksa, ışığı başkalarına yayamazsınız. Önce kendiniz o oşığa sahip değilseniz, başkalarına zenginlik veremezsiniz.

17. Erken Uyan
Bu bir alışkanlık değil, bu bir yaşam tarzı. Sadece erken kalkmak güne güzel başlamak anlamını taşır. Başkalarından önce orada olun. Fırsatları araştırın ve kucaklayın. Erken kalkmak, gözünüzü mevcut her fırsata açık tutmak demektir.

18. Odak Noktanızı Eğitin
Aslında odak noktanız gerçekliğinizdir. Akıllıca kullanın. Asla hayal etmediğiniz şekillerde realitenizi geliştireceği için onu sürekli eğitin . Bir jilet gibi odak noktanızı keskin tutun ve hayatı harika şekil ve renklerde deneyimlemeye hazır olun. [ Odaklanma Problemi Olanlar İçin 6 Tavsiye ]


19. Bir E-Kitap Yazın
Yeteneğin olmadığını düşünebilirsin ama bu tamamen yanlış. Ve bunun yanlış olduğunu kanıtlamanın en kolay yolu bir e-kitap yazmaya başlamaktır. Herhangi bir e-kitap. Konuyu sen seç. Bildiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bir şey olabilir. Bunu yazmak sana komik gelebilir ama başla sen :)

20. Mükemmel Olmaya Çalışmayın, Daha İyi Olmaya Çalışın
Mükemmeliyet için çok çaba sarf etmek hayatınızı mahveder. Sizi insan yapan tüm o küçük kusurları yok edecek. Diğer tarafta daha iyi olmak ödüllendiricidir. Düne bak ve sadece şunu söyle: Ben daha iyiyim!
 

Zeynep

Editör
4 Eyl 2016
166
74

21. Hayatınızı Sevmek İçin Nedenler Bulun
Belki hayat sana karşı adil değildi. Evet, biliyorum, oradaydım: hayat asla adil değil. Ama harika. Eşsiz, tekrarlanamaz, türünün tek örneği, güzel, basit, meydan okuyucu, tatlı, zor… Sadece bir adım geri atın ve hayatınızı sevmek için nedenler bulun.

22. Yeni Bir Şey Deneyin
Belki üzgünsün çünkü sıkıldın. Hiç bunun hakkında düşündün mü? Sadece uzanın ve tamamen yeni bir şey deneyin. Bir meydan okumaya gidin, yeni bir spor öğrenin, farklı bir restoran seçin veya bir komedi filmine gidin. Denemekten korkmayın.

23. Kavga Etmekten Kaçının
Kavga etmek, varlığınızın en büyük enerji sızıntısıdır. Başka bir erkeğin yanıldığını kanıtlamaya çalışmak, senin gerçek doğana aykırı. Hayatın harikalarını kabul etmek için buradasın, kimsenin yanlış olduğunu kanıtlamak için değil. Yanlış değiller, sadece farklı görüşlere sahipler. Ve bu hayatın bir parçası.

24. Gücünü Boşa Harcama
Şu anda yapmaman gerektiğini düşündüğün bir şey mi yapıyorsun? Bu boşa harcanan güç. Kontrolsüz bir şekilde tükettiğimiz enerji ve gücümüz gterçekten çok anlamsız. Neden gücünü boşa harcıyorsun?


25. Yok Saymayı Öğrenin
Bunu okullarda öğretmeleri gerektiğini düşünüyorum. O kadar çok konuya odaklandık ve o kadar çok şey yapmamız gerektiğini düşünüyoruz ki, hayatımız kelimenin tam anlamıyla tıkanmış. Bir şeyler yapmak iyidir, ancak bazı şeyleri görmezden gelmeyi öğrenmek çok daha iyidir.
 

Zeynep

Editör
4 Eyl 2016
166
74

26. Teşekkür Edin​

En son ne zaman "teşekkür ederim" dedin? Tüm kalbinle? Başarının anahtarının minnettarlık tavrı olduğunu herkes bilir, ancak neredeyse hiç kimse bunu uygulamaz. Öncelikle teşekkür etmeyi deneyimiyleyerek başlayın.

27. Koruyucularınızı Serbest Bırakın​

Dokunma ona! Onu yeme! Bu fırsatı kaçırmayın! Gerçekten istediğiniz bir şey için giderken duyduğunuz cümleler bunlar. Bunlar sizin koruyucularınız, sizi korumak için yapılmış zihinsel yapılarınız. Onları serbest ve özgür bırakın, çok daha iyi olacak ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

28. Evinizi Temizleyin​

Evinizi neşe ve mutlulukla temizlemeyi alışkanlık haline getirin. Dışarısı, içindekinin aynasıdır. Eviniz dağınıksa, muhtemelen iç yaşamınız bir felakettir.

29. Kişisel Bir Misyon​

Bir sebeple buradasın. Şimdi ne kadar küçük hissederseniz hissedin, başkaları sizi ne kadar önemsiz hissettirse de, bir amacınız var. Kişisel misyon beyanınızı yazmak için zaman ayırın. Hayatınıza ışık ve yön getirecek.

30. Kendinizle İlgili Olumsuz Görüşleri Çözün​

Yapabileceğinizi düşündüğünüz her şey, gerçekten yapabileceğinizin yarısıdır. Ve bunun nedeni, kendin hakkında çok fazla olumsuz görüşün var . Onları çözebilirsin. Sadece onlara sahip olduğunuzu kabul edin ve sonra onlar üzerinde çalışmaya başlayın.
 
Üst