Çocuğunuz Akıllı Ama Öğrenemiyor mu?


Çocuğunuz Akıllı Ama Öğrenemiyor mu?Çocuğunuz Akıllı Ama Öğrenemiyor mu?

Çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar sonucu uzman hekimlerin erken yaşta fark edilemeyen dikkat eksikliğinin başarı üzerinde olumsuz etki yarattığı kanısına varılmıştır. Çocuk hiperaktivite gösteriyor ise ve dikkat dağınıklığı gösteriyor ise ve ebeveynleri çocuklarının bu durumundan habersiz ise o çocuk uzun bir süre fark edilemeyen bu rahatsızlıklar nedeni ile özellikle okul hayatı ve sosyal yaşantısı süresince başarısız olmaktadır.

Özellikle 2 yaştan itibaren iyice hareket eğrisi artan bir çocuğun üzerinde ebeveynlerinin olumsuz etkileri de yer almaktadır. Bu aşamada düşünüldüğü zaman çocukların erken yaşta kontrol altına alınması gereken hiperaktivite ve dikkat eksikliği gibi rahatsızlıkları, bu çocukları sosyal yaşantıları ve okul hayatlarında daha başarılı birer birey yapacaktır.

Yazısı Bozuk Çocuklara Dikkat


Yazısı Bozuk Çocuklara Dikkat

Yazısı normal düzeyden çok daha büyük, çok daha küçük veya okunamayacak düzeyde olan çocuklarda yapılan araştırmalara göre dikkat dağınıklıklarının hat safhada olduğu gözlemlenmektedir. Bu anlamda düşünüldüğü zaman normalden daha hareketli çocukların da hiperaktivite gösterdiği gözlemlenmektedir.

Sizler de çocuğunuzun eki olduğunu ama öğretiyi tek seferde anlayıp uygulamadığını düşünüyor iseniz fark eder etmez mutlak suret ile bir hiperaktivite uzman görüşü almalı ve çocuğunuz ile beraber uzman tavsiyelerini uygulamalısınız. Bu aşamada çocuğunuza öğretmeye çalıştığınız öğretilerin anlaşılması ve uygulanması aşamasında problem yaşayan birer anne ve baba iseniz, bu durumları ilk fark ettiğiniz an mutlak suret ile bir uzmana danışmalısınız.

Okul Çağına Gelmeden Doktor Görüşü Gereken Çocuklar


Okul Çağına Gelmeden Doktor Görüşü Gereken Çocuklar

Yukarıda da bahsedildiği gibi, anne ve baba veya herhangi bir insanın öğretisini almayan çocukların okula daha doğrusu sosyal hayata başlamadan önce sıkıntı olan davranışlarını düzeltmek gerekmektedir. Sizler de kaliteli olarak bir evlat yetiştirmek istiyor ve bu aşamada çocuğunuz ile beraber öğreti aşamasında problem yaşıyor iseniz mutlaka okul çağı gelmeden bir uzman görüşü almalısınız.

Uzmanların görüşüne göre bebeklikten bu yana hareketleri fazla olan, çok zeki görünen ve zeki olmasına rağmen öğretileri uygulamayan çocuklarda dikkat eksikliği tanısı bir uzmanca konmalı ve ebeveynlerin de bu tanı tedavisi doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir.
 
Üst