Başarılı İnsanların 8 Sırrı


Başarılı İnsanların 8 Sırrı

Başarılı İnsanların 8 Sırrı​


İnsan hayatında yapmak istediği bir iş de olsun, uğraştığı hobi olsun başarılı olmak ister. En çok isteğini başarıyı kısa yoldan yakalamak istemesidir. Başarı şikâyet ederek, kısa yoldan da gelmez. Başarının kolay yoldan geleciğini düşünüyorsanız unutun. Başarı emek, istikrar ve sabır ister. Başarı olmak istiyorsanız zor yolu her zaman seçmeniz gerekecek. Hayatın genel kurallarından birisi.

Çevremizde kıskandığımız birçok başarılı insan var. Hatta arkalarından dedikodu yapmışlığımız veya başarılarına imrendiğimiz için yollarına engel çıkarttığımız zamanlar bile olabilir.

Hayatımızda kıskandığımız başarılı insanların 8 sırrı

1)Zaman Yönetimi​

Günlük hayatlarında verimliliklerini artırmak hayatlarını belli plana oturturlar. Bu yöntemi uygulayan insanlar aynı anda birden çok işle ilgilenmek yerine, tek bir işe daha kolay konsantre olabiliyorlar. Hayatınızda işleri hepsini birden yapmaya çalışmayın. Bir sıraya koyun ve teker teker yapın.

2)Sabır Olur​

İnternet çağında insanlar çok sabırsız olmaya başladı. Sosyal medyayı ve gerçek hayatı bir gördüğünden dolayı insanların hayatlarında da sabrı kalmadı. Bir işte başarılı olmak istiyorsanız sabırlı olmak zorundasınız. Sabır olarak yaptığınız işte pratik yaparak deneyimlerinizi kalıcı hale gelecektir.

3)Şikâyet Odaklı Değil, Çözüm Odaklı Olur​

Sürekli birileri eleştiren ve kendi hayatını iyileştirmeye çalışan insan başarısız olmaya mahkumdur. Birilerinin ellerinden tutmasını isterler. Ağlayan küçük bir bebek gibi sızlanır dururlar. Başarılı insan sızlanmak yerine sorunu kaynağından çözer.

4)Duygu Yönetimi Yapar​

Başarılı insanlar kriz zamanlarda nasıl bir duygu durumu içinde olduğunu anlar ve mantıklı düşünerek karar verir. En kötü günlerinde bile olsalar günlerini kendilerine zehretmezler ve soğukkanlı davranırlar.

5)Hata Yapmaktan Korkmazlar​

Hatasız kul olmaz. Kimseyi kandırmayalım, başarılı olmak için hata yapmamız ve hatalarımızdan ders alıp harekete geçmek gerekir. Hata yaptığında başarısız sayılmazsın eğer hatanı sürekli tekrarlıyorsan bir sorun var demektir. Kendisiyle rekabet eder ve yaptığı işi geliştirmeye çalışır.

6)Düşünerek Harekete Geçer​

Başarılı insanlar genellikle ilk önce yapacağı bir iş hakkında strateji belirler ve harekete geçer. Sahip oldukları enerjiyi doğru kanallara aktarmasını bilir ve ona göre davranır. Nerede duracağını bilir ve nerede harekete geçeceğini bilir

7)Dinlemesini Bilir​

Hayatında çok zorlu problemle karşılaştığında çözmesini bilir ama bu problemi yakın çevresini paylaşır onları dinler ve yakın çevresinin fikirlerini tartarak hayatındaki problemleri çözüm getirmesinde bilir. Çevresindekilere daha çok konuşma fırsatı verir ve onları aktif dinler

8)Disiplinli Yaşar​

Başarılı insanların genel özelliklerin birisi de disiplinli yaşar, kendine ait kurallar ve ilkeler belirleyip yaşar.
 

ikra

Yönetici
23 Ocak 2015
606
662

Erken Uyan
Bu bir alışkanlık değil, bu bir yaşam tarzı. Sadece erken kalkmak güne güzel başlamak anlamını taşır. Erken kalkmak, gözünüzü mevcut her fırsata açık tutmak demektir.
 
14 Haz 2020
70
49

Erken Uyan
Bu bir alışkanlık değil, bu bir yaşam tarzı. Sadece erken kalkmak güne güzel başlamak anlamını taşır. Erken kalkmak, gözünüzü mevcut her fırsata açık tutmak demektir.
Erken kalkan yol alır demişlerdir. Sabah vaktinde kazanılan rızkın bereketli olduğu belirtilmiştir. Seher vakitlerinin ne kadar faziletli olduğunu herkes bilir. Üstelik zaten Müslüman sabah namazını kılmak için erken kalkar. Sabah namazı kılınmadan güne başlanırsa diğer işlerden nasıl hayır beklenebilir? İnsanın zihni sabah saatlerinde daha açık olur. Bu yüzden sabahleyin ezber yapmak, ders çalışmak daha etkilidir. Başarılı insanların dikkat ettiği püf noktalar hepimizin de riayet etmesi gereken hususlardır. Her şeyin başı zaman yönetimidir. Her yerde olmaya çalışan hiçbir yerde olamaz. Bu yüzden insan bir işi bitirmeden diğerine başlamamalı, her şeyi belirli bir program dâhilinde uygulamalıdır. Sabretmek, şikâyet etmemek, bardağa dolu tarafından bakmak, pozitif olmak da başarılı olmak için gereken kriterlerdendir. Sabırsız insan önüne çıkan en ufak bir engelde pes etmeyi tercih eder ve daha yolun yarısına bile gelmeden yere düşer. Başarılı insanların kalbi ile aklı bir muvazene içindedir. Duygularıyla hareket edilmemesi gereken yerde hislerine yenik düşmezler. Başarılı insanların hata yapmaktan korkmadığını belirterek önemli bir noktaya değinmişsiniz. Başarı zaten hatalardan ders çıkarılarak elde edilen bir şey değil midir? Düşünerek hareket etmek, düşünerek konuşmak da başarıya ulaşmak için uyulması gereken en mühim kurallardan biridir. Önünü sonunu hesap etmeden bir işe atılan pişman olur. İnsan karar verirken bütün ihtimalleri hesaba katmalı ve her şeye hazırlıklı olmalıdır.
 
Üst