Allah Sevgisi Göstergeniz Dudaklarınızda ki Zikirdir

ikra

Yönetici
23 Ocak 2015
606
662

allah-sevgisi-gostergeniz-dudaklarinizdaki-zikir.jpg


Allah Sevgisi Göstergeniz Dudaklarınızda ki Zikirdir…
Şüphesiz ki en büyük sevgi yaratana olan sevgidir. Allah sevgisi tek gerçek olmasa Keremi, Mecnunu hakka nasıl kavuştururdu?
Dünya gözüyle Allah’ı hakkıyla sevmeyi başaran kişiler, cennet kapılarının onlara ardına kadar açılacağını biliyor mu? Hem bu dünyada hem de öbür dünyada Allah sevgisi karşılık kalmaz. Bizi yaratana ne kadar şükretsek az. Ona olan sevgiyi dua ile ibadet ile göstermek tek yolumuz. Sevgiyi göstermenin onu zikretmekle olur.

Allah sevgisinin en büyük alameti, dudaklarının onun zikri ile kıpırdamasıdır…


Allah’ı Zikretmek…
Kur’an’ı Kerim’in bildirdiği, en önemli ibadetin Allah’ı zikretmek olduğudur. Ebedi kurtuluş, sonsuz hayatta cenneti kazanmak Allah’ın yolundan gitmekle olur. Allah, onu hatırlayan kullarını sever. Önce dil sonra da kalp Allah’ı zikrederek temizlenir ve hakka yaklaşır.

Suphanallah…

Allah Teala, onu zikredenleri bağışlar. Onu anan erkekler, onu anan kadınlar Allah’ın her zikirde onu duyduğunu bilmelidir. Peki, kulları Allah’ı ne zaman zikredebilir? Zikrin zamanı yoktur! Her zaman, ayakta, otururken, yan yatarken bile zikir yapılabilir. Allah’ı zikretmek, kişinin en gönülden yaratanın isimlerini söyleyerek olur. Nasıl zikredeceğiniz, kalbinizden hissederek söylediğiniz her zikir sizi ona yaklaştırır. Onun da size kapılarını açmasının sağlar.

Peygamber Efendimiz Buyurdu;
‘‘Dilin hep Allah’ı zikretsin.’’
Cenab – ı Hakk, en çok Allah’ı anarak ölenleri sever. Kulunun Allah’ı anarak ölmesi, hakkın onun yanında olduğunu göstergesidir. Bu sebeple Müslümanların dilinden ve her şeyden önemlisi kalbinden, zikir eksik olmamalıdır.


Zikrin En Faziletlisi
Kalbin Allah’ı zikretmesi son derece önemlidir. Dilin hareket ettiği yerde, kalbinizde de ona olan sevgiyi hissetmek zikir ile ona yaklaşmayı sağlar. Ona giden kapılar açılır. Onun önünde eğilen Müslüman, kulluk hakkını verir. Zikrin en faziletlisi bir Müslümanın her gün dilinde olmalıdır. Allah’a şükür ve zikir, sevginizi baki kılacaktır.
Zikrin en faziletlisi…‘‘La ilahe illallah’’
Dilinizden eksik etmemeniz gereken zikirdir. Allah’a sevginizi göstermenin yolu onu anmaktan geçer. Zikir ederek, onu her gün hatırlayın.
Allah’ı anan kadınlar ve erkekler bir adım öne geçer…

Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/allah-sevgisi-gostergeniz-dudaklarinizda-ki-zikirdir.54/
 
26 Tem 2019
92
45

Allah bizleri yolundan imanından rizasindan ayırmasın. Bize cennete gidenlerin yolunda yürümeyi nasib etsin. Dilimizde adını sevgi ile anmayı, kalbimizde onun aşkını bir ömür boyu alevlendirsin.
 

Zeynep

Editör
4 Eyl 2016
166
74

Günün her saatinde bunu alışkanlık haline getirmeliyiz.
Dudaklar Allah diye kımıldanırsa inanın onun etkisi ile gök kubbe titrer.
 
12 Haz 2020
22
11

Bir şeyi çok seven kişi ondan sürekli bahseder ve bahsedilmesini ister. Allah sevgisi ve Allah korkusu da çok zikretmeyi gerektirir. Peki günlük hangi zikirleri yapmalıyız? En çok sevap kazandıran zikirler nelerdir? Aydınlatırsanız müteşekkir olurum. Hayırlı günler.
 
12 Haz 2020
11
5

Bir şeyi çok seven kişi ondan sürekli bahseder ve bahsedilmesini ister. Allah sevgisi ve Allah korkusu da çok zikretmeyi gerektirir. Peki günlük hangi zikirleri yapmalıyız? En çok sevap kazandıran zikirler nelerdir? Aydınlatırsanız müteşekkir olurum. Hayırlı günler.
Merhabalar, önemli bir konuya temas etmişsiniz. Günlük zikirleri ve duaları ihmal etmemek gerekir. Yani ben 5 vakit namaz kılıyorum, başka bir şey yapmama gerek yok diye düşünmemeli, her gün zikir, dua, tesbihat yapmaya özen gösterilmelidir. Bu noktada günlük en azından 100 salevat-ı şerife okunması ve 100 kelime-i tevhid okunması bildirilmiştir. Tabii ki daha fazla okumak nur üstüne nur olur.
 
Üst